Вибір оправи для дитини Окуляри для дитини - це не тільки важливий аксесуар, який забезпечує йому повноцінне сприйняття візуальної інформації, а й важливий соціальний фактор, адже окуляри можуть стати для дитини проблемою, якщо вона перебуває у недружньому середовищі.
При виборі очок, батьки переважно звертають увагу на: безпеку для здоров'я, комфорт при носінні очок, якість лінз, естетичний вигляд.
Як бачимо, до оправ вимог досить багато. Отже, як вибрати безпечну та комфортну для дитини оправу?
При виборі для нас важливі: форма та розмір оправи, матеріал (міцність та безпека), вага, комфортна посадка, дизайн – адже зовнішній вигляд не менш важливий, ніж комфорт.
В першу чергу, необхідно звернути увагу на розмір і форму оправи (окуляра), адже дуже важливо, щоб було велике поле зору і дитина не мала можливості підглянути через верх окулярів. Для цього варто вибрати круглу оправу, під брову.
Рекомендуємо вибирати оправу яскраву та цікаву за дизайнерським та кольоровим рішенням, щоб дитина хотіла її носити.
Якщо дитина має схильність до алергії, варто уважніше придивитися до складу металевого сплаву або якості пластику.
Серед металів, що використовуються у виробництві оправ, алергеном №1 є нікель, тому варто звернути увагу до складу сплаву. Виробники, які дорожать репутацією, роблять відповідні позначки на оправі – не містить нікелю.
Титанові оправи можуть бути найкращим рішенням для дитини з алергією, але варто враховувати особливості різних сплавів титану:
1. Чистий титан (Pure Titanium) вважається абсолютно гіпоалергенним, але важливо також звертати увагу на склад покриття, що наноситься на оправу. крім того, чистий титан крихкіший, ніж інші титанові сплави.
2. Бета-титан (Beta-Titan) - крім титану містить також алюміній та ванадій, завдяки чому є міцнішим, ніж чистий титан. Але з цього металу частіше роблять дужки, тому варто звернути увагу і на матеріал, з якого виготовлена рамка оправи.
3. Титан-флекс (Titan-Flex) – містить нікель, тому буде небезпечним для алергіків, незважаючи на те, що на оправу наноситься спеціальне покриття – адже з часом воно може стертися. Але для тих, хто не схильний до алергічних реакцій, оправи з цього сплаву підійдуть завдяки здатності зберігати форму (флекс-титан має ефект пам'яті форми), а також завдяки невеликій вазі оправи.
Ще одним алергеном є хром, який використовується в покритті оправ, як дешевих, так і дорогих.
У процесі носіння окулярів лінзи забруднюються . Дуже важливо утримувати їх у чистоті , тому що запилені окуляри знижують видимість майже на третину . А це не тільки сприяє почервонінню та перевтомі очей , а й погіршенню зору . Спеціальні спреї - очисники здатні видалити найскладніші забруднення , плюс - вони ще мають властивість антистатика . На додаток до спрею - серветка , краще з мікрофібри . Вона чудово видаляє бруд з окулярів і не залишає розлучень на лінзах . Серветку також потрібно містити у чистоті . Щоб окуляри прослужили довше , а лінзи не дряпалися зберігайте їх у чохлі чи футлярі . 7 правил догляду за окулярами . 1- надягаючи і знімаючи окуляри, притримуйте їх обома руками за дужки . 2- не кладіть окуляри склом униз . 3- берегти окуляри від прямих сонячних променів , а також від різкого перепаду температур . 4 - окуляри використовуйте тільки за призначенням - не надягайте їх на голову . Оправа може деформуватися , лінзи будуть розташовуватися не симетрично і очі перевтомлюватимуться . 5- щоб лінзи не запотівали використовуйте спеціальні спреї або серветки . 6- не носите несправні окуляри , це шкідливо для очей . Періодично звертайтеся до фахівця в оптиці , який підтягне гвинтики на кріпленнях дужок і підкоригує їх . 7- якщо на лінзі з'явилися подряпини , лінзу слід замінити , інакше це негативно позначиться на вашому зорі . Термін служби окулярів приблизно 3 роки , а лінзи потрібно міняти ще частіше , як мінімум один раз на рік . Один раз на півріччя проходитиме обстеження у лікаря . При належному догляді та правильному використанні окуляри вам прослужать тривалий час .